Mezoterapie dermarollerem

Co je mezoterapie dermarollerem ?

Mezoterapie je metoda usnadňující vpravování látek do kůže. Podstata metody spočívá v nanesení účinné látky (nejčastěji kyselina hyaluronová) na pokožku. Poté se na kůži přiloží peercing-rollerový válec, který je opatřený různě dlouhými mikrojehlicemi. Povrchově působící peercing-roller zasahuje rohovou vrstvu pokožky, usnadňuje průnik aktivní látky do pleti a současně působí jako specifická masáž podporující tvorbu kolagenu.

Látky skrz póry snadněji pronikají do pokožky a mikrojehlice „natlačují“ látky do pokožky. Zákrok je spojen s pocitem tlaku mírné až střední intenzity.

Odborný lékařský výkon může provádět vyškolený personál.

Účinky mezoterapie

1. Obličej a dekolt

- obnova hydratace, tonusu a elasticity pokožky,
- zjemnění trudovité pokožky po akné
- vyhlazení hypotrofických jizev
- omezení vrásek
- ošetření pleti po akné
- stimuluje tvorbu kolagenních vláken
- léčba hyperpigmentací

2. Tělo

- redukce celulitidy a strií

* Výsledky přetrvávaní až jeden rok!

Peercing – dermaroler

Peercing-dermaroler je certifikovaný jako zdravotnický prostředek. Je to plastický válec s rukojetí osazený jehlicemi z oceli.

Četnost ošetření

Pro optimální výsledky jsou vhodné dvě kúry ročně.

Příprava klientky před ošetřením

V den provedení aplikace mezotarapie by neměl klient aplikovat žádný kosmetický přípravek ani se nelíčit. Klient by měl přijít v celkové psychické a fyzické pohodě. Před ošetřením je klientka o výkonu informovaná a podepisuje informovaný souhlas.

Jak se provádí mezoterapie?

Klientce se ošetří, případně odlíčí pleť a dekolt. Nanese se krém Emla, který pokožku znecitliví a obličej se překryje potravinářskou fólií. Necháme působit asi 20-25 minut. Po odstranění fólie se z pleti odstraní zbytky krému a pleť se opět vydezinfikuje. Poté se nanese sérum pro mezoterapii z řady SynCare, který obsahuje kyselinu hyaluronovou. Po této době se provádí „rollingy“ (přejíždění po kůži) peercing- dermarollerem. Rollingy se provádí v rychlém tempu-mírným přítlakem. Účinek se dostaví po zarudnutí kůže. Tato samotná technika trvá asi 25 minut. Poté se na pleť aplikuje výživný krém, přiloží se mořská alginátová maska, tím se pokožka zklidní a klientka se nechá pár minut relaxovat, na konci se potře celé ošetřované místo antibiotickou mastí Fucidin. Poté může klientka odejít domů. Během ošetření se může vyskytnout drobné kapilární krvácení tzv. petechie.

Péče o pokožku 24 hodin po peercing-dermarollingu

Klientka se nesmí cíleně opalovat, je vhodné používat denní krémy v UV filtry či kosmetiku SynCare.
Klientka by měla pobývat při teplotách v rozpětí 10-25 C.
Pleť může být bezprostředně po peercing-rollingovém ošetření zarudlá, ale do 24 hodin by mělo zčervenání odeznít a měly by být na pleti viditelné výsledky mezoterapie.

Kontraindikace

Těhotenství a kojení
Poruchy srážlivosti krve
Výrazně stresovaný typ člověka
Kožní onemocnění v místě aplikace
Kutně probíhající onemocnění
Solární erytém
Známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaných přípravku