Chemický peeling

Peeling kyselinou glykolovou je speciální efektivní metoda omlazování kůže profesionálně provedena lékařem. Jedná se o kontrolovaný proces odstraňování povrchových očních buněk, jehož výsledkem je lepší vzhled kůže. Na obličej je aplikován roztok s vysokou koncentrací kyseliny glykolové. Po krátké době je chemicky neutralizován speciálním roztokem a tím ošetření ukončeno. Pokožka se stává na pohled hladší, zářivější, pevnější a zdravější. Nedochází při něm k toxickému působení na buňky, jako při dříve požívaných chemikáliích ( např. kyselina trichloroctová, phenol, kyselina salicylová aj. ). Kyselina salicylová kupříkladu zlepšuje projevy akné, ale nejsou známé její účinky na projevy stárnutí. NeoStrata nabízí standardizované roztoky koncentrovaných kyselin, které lékaří umožňujípřesnější kontrolu a odhad při ošetření.

Obvykle se doporučuje 4 – 6 procedur v rozmezí 1 – 4 týdnů. Lékař se při určování počtu procedur řídí stavem pleti a její reakcí na jednotlivé procedury.

Pokud vám bude proveden povrchový peeling bude pokožka 1 – 2 dny růžová až červená, a poté bude následovat mírné olupování, které lze skrýt make – upem.

Po provedení středně hlubokého peelingu, může zčervenání přetrvávat až 14 dní a olupování bude výraznější. Může dojít k přechodnému otoku či vytvoření povrchové krusty.

Dohodněte se, jaký stupeň ošetření je pro vás přijatelný, a za jak dlouho se musíte vrátit ke svým denním povinnostem ( druhý den, za několik dnů ).